ﺷﺮاﯾﻂ و ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﺗﻌﺎﻣﻞ در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﻣﺤﻠﻪ

ماموریت ما ایجاد سامانه ای قابل اعتماد است تا در آن همسایگان برای ایجاد جوامعی قویتر ، ایمن تر و شاد تر با هم تعامل کنند. ما می خواهیم همه همسایگان هنگام استفاده از محله احساس خوشی ، ایمنی و احترام متقابل داشته باشند. به همین علت ، مجموعه ای از شرایط و قوانین تعاملاتی را ساخته ایم که توصیف رفتار هایی هستند که در سامانه محله مجاز و غیر مجاز می باشند. خلاصه این دستورالعمل یک بیانیه ساده است: تمامی کاربران در این شبکه اجتماعی همسایگان شما هستند ؛ با همسایگان خود محترمانه برخورد کنید.

ما به شما ، کاربران فهیم سامانه محله تکیه میکنیم تا محتویاتی را که این شرایط و قوانین را نقض می کنند به ما گزارش دهید. نقض شرایط و قوانین تعاملاتی سامانه محله پیامد های مختلفی می تواند داشته باشد ؛ مانند حذف محتوا ، تعلیق ظرفیت فعالیت و یا حتی ممنوعیت دائمی از سامانه. به دلیل تنوع سلایق و علایق کاربران ، در نظر داشته باشید محتوایی که از دید شما ممکن است ناراحت کننده باشد ، اما تا زمانی که شرایط و قوانین ما را نقض نکند ، از دید سامانه ما اجازه فعالیت دارد. جهت آشنایی بیشتر با سیاست های نظارتی ما ، به بخش سوالات متداول ما مراجعه کنید.

ﻣﻔﯿﺪ و ﺳﺎزﻧﺪه ﺑﺎﺷﯿﺪ

روح سامانه محله مکالمات ، تعاملات مفید و سازنده ای است که بین همسایگان اتفاق می افتد. وقتی مکالمات ناراحت کننده باشند ، تمامی همسایگان متضرر می شوند. شرایط و قوانین ما محتویاتی را که ایجاد تبعیض ، حمله به کاربران ، توهین ، شرم و آزار و اذیت می کند را محکوم کرده و تحمل نخواهد کرد.

اﺧﺘﻠﺎف ﻧﻈﺮﻫﺎ و ﻣﻨﺎﻗﺸﺎت

_ ما کاربران را تشویق می کنیم که گفتگو هایی سازنده ، متمدنانه و جامعه ساز داشته باشند.
_ به همدیگر حمله نکنید ، قلدری نکنید ، بی احترامی نکنید ، توهین نکنید ، آزار ندهید ، تهدید نکنید و فحش ندهید ؛ این موارد را در تعاملات فضای عمومی ، گروهی و خصوصی رعایت کنید.
_ در مباحث حساس ، فراموش نکنید: تمامی کاربران در این شبکه اجتماعی همسایگان شما هستند ؛ با همسایگان خود محترمانه برخورد کنید.
_ اگر همسایه ای شما را عصبانی کرده ، نفسی عمیق بکشید ، تا ده بشمارید ، و سپس جوابی سازنده بدهید.

ﺳﺮزﻧﺶ آﺷﮑﺎر و ﻋﻤﻮﻣﯽ

اپلیکیشن محله برنامهایی غنی از ابزارکهمحله سامانه ای برای سرزنش عمومی همسایگانتان نیست. اگر عمل همسایه ای شما را نگران کرده ، از خود بپرسید: «آیا میددانم که این شخص کیست ، و آیا می توانم به طور خصوصی برای حل این مشکل با او تماس بگیرم؟» اگر جواب بله باشد ، شما باید به طور مستقیم با آن ها تماس بگیرید و در فضای عمومی مطرح نکنید.

نگرانی بابت امنیت در محله

_ اگر نگران مبحث امنیتی و ایمنی در محله خود هستید و از هویت فرد مرتبط آگاهی ندارید ، سعی کنید موضوع را به صورت متمدنانه در فضای عمومی سامانه مطرح کنید
_ اگر نگران امنیت خانه ، وسیله نقلیه و یا شخصی در محله خود هستید ، حتما با پلیس تماس بگیرید. قبل از ارسال مطلبی در سامانه ، نحوه برداشت سایر کاربران از محتوای خود را مد نظر قرار دهید.
_ اگر سایر کاربران درخواست دهند که مطلب شما حذف شود، ممکن است با سنجش شرایط، این اتفاق بیافتد.
_ اگر فقط رفتار همسایه ای شما را ناراحت کرده ، از صحبت در این ارتباط در خبرخوان عمومی پرهیز کنید ؛ این یک اختلاف شخصی است. برای حل مسئله ، به طور مستقیم با کاربر مربوطه و به صورت متمدنانه تماس بگیرید.
_ اگر والدین کاربر کم سال درخواست کنند که عکس نمایه وی حذف شود ، ممکن است آن را حذف کنیم.

نکته: لطفا توجه داشته باشید که انتقاد از یک ارائه دهنده خدماتی (یعنی کسب و کار) در خبرخوان عمومی به دلیل عملکمرد ضعیف تجاری ، جزء رفتار سرزنشانه در فضای عمومی محسوب نمی شود (حتی اگر ارائه دهنده سرویس یک شخص باشد) و تا زمانی که مطالب انتقادی به شکل متمدنانه صورت پذیرد ، نه تنها از نظر ما موردی ندارد ، بلکه تشویق هم می شود.

اختلافات و درگیریهای شخصی

سامانه محله جایی برای حل و فصل اختلافات و شکایات شخصی نیست. از پیام خصوصی برای حل اختلافات شخصی استفاده کنید ؛ یا حتی بهتر است در محله با هم ملاقات حضوری داشته باشید.

سخنان تبعیض آمیز و نفرت برانگیز

_ سعی کنید فضایی ایجاد کنید تا همه همسایگان احساس خوشی ، ایمنی و احترام کنند. سخن گفتن از نفرت ، از هر رنگ و طیفی مجاز نیست.
_ با کاربرانی که مطالبی با مضامین نژاد پرستی ، تبعیض جنسیتی ، ملیت ، مذهب ، وابستگی سیاسی ، سن ، وضعیت سربازی و یا معلولیت به اشتراک می گذارند ، برخورد خواهد شد.
_ رویداد ها یا فعالیت های نفرت برانگیز و تروریستی را تبلیغ نکنید.
_ از اصطلاحات نژادی و قومیتی که توهین یا تمسخر در بر داشته باشند پرهیز کنید.
_ هنگام توصیف افراد سابقه دار ، از واژگان مناسب استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هر فرد ، پسر ، دختر ، خواهر یا برادر کسی است.

توجه داشته باشید که ممکن است از شما خواسته شود که اظهارات خود را ویرایش کنید تا ادبیات به کار رفته منطقی و متمدنانه باشد.

ارتکاب جرم و فعالیت های مشکوک

ایمنی محله اولویت تمامی کاربران است ؛ مسائل امنیتی را حتما اول به پلیس اطلاع دهید. صراحتا اعلام می کنیم ؛ مطالبی که افرادی را بدون پشتوانه متهم به جرم با فعالیت منفی بکنند، حذف می کنیم. مطالبی را که بیشتر ایجاد ابهام یا سوء تفاهم کنند ، حذف می کنیم. وقتی فعالیت مشکوکی را در محله خود مشاهده می کنید ، حتما در آن خصوص صحبت کنید. با این حال ، این دو قاعده بسیار مهم را دنبال کنید:

_ اطمینان حاصل کنید که آن چه شما گزارش میکنید واقعا مشکوک است. فرض نکنید کسی به خاطر نژاد یا قومیتش مشکوک است. از خودتان بپرسید: ((آیا من از رفتار این شخص شاکی خواهم بود اگر نژاد یا قومیت او را از معادله کسر کنم؟))
_ فرد مربوطه را با جزئیات دقیق توصیف کنید. مطالب این چنینی باید مسئولانه و مفید باشند. لباس فرد را از سر تا پا ترسیم کنید. یک مظنون را تنها با نژاد و جنسیت شناسایی نکنید. این کار کمک می کند تا سوءظن و بدبینی میان همسایگان رخ ندهد.

سامانه محله تریبون آزاد یا شخصی نیست

محله پل ارتباطی است که اجازه می دهد همسایگان برای بسیج شدن و انجام امور خود تعامل داشته باشند. در این میان تعصبات ، فعالیت های سیاسی و ابراز مصرانه دیدگاه های شخصی دیگران را ناراحت خواهد کرد و اساس وجود این سامانه زیر سوال می برد. افرادی را که بیش فعالند ، تبلیغات انتخاباتی انجام و در مورد مسائل بحث برانگیز و غیر محله ای بحث می کنند را به ما گزارش دهید.

بگو مگو نکنید

حتما در باب مسائلی که برایتان اهمیت دارند اظهار نظر کنید ، اما لطفا این کار را بدون داد و بیداد انجام دهید.

بیش فعال نباشید: بیش از حد مطلب به اشتراک نگذارید

ارسال بیش از حد مطلب – یعنی موضوعی را چندین بار و با اصرار ارسال کردن به نحوی که سایر کاربران را آزار دهد – و اضافه کردن تعداد زیادی رویداد به تقویم محله ، بیش فعالی محسوب شود. اگر کسی به شکل آزار دهندهایی بیش فعال است ، یا آن کاربر را در حالت "صامت" قرار دهید ، یا به مدیران محله یا ما گزارش دهید.

گروگان گیری مکالمات

یک محله همانند یک تیم ورزشی است. تحقیقات نشان می دهد که یک تیم ورزشی وقتی بهترین عملکرد را دارد که در پی چند گرایی تصمیمات مناسبی گرفته شود. ما معتقدیم که این امر در مورد محله هایمان نیز صادق است. غلبه گرایی بر گفتگو ها و تمامیت خواهی ، فریاد زدن بر دیگران و ربودن مکالمات برای بازگشت به مسئله مد نظر کاربر خاصی رفتار مورد تاییدی نمی باشد.

مسائل بحث بر انگیز

ما در زمینه تمامی مکالمات و تعاملات کاربران را به ارائه بحثهای سازنده، متمدنانه و جامعهساز تشویق میکنیم. از ارائه دیدگاههای شخصی و بحث برانگیز مانند مسائل سیاسی اجتناب بورزید. هدف ما در سامانه محله این است که همسایگان بتوانند مسائل محلی را که برای آنها اهمیت دارد، مورد بحث قرار دهند. ما متوجه هستیم که مباحث محلی مانند طرح های توسعه شهری ، می توانند اختلاف آفرین باشند ، اما همه ی کاربران را به رعایت اعتدال و منطق در گفتگو تشویق می کنیم.

اگر غالب کاربران محله ای به این جمع بندی برسند که موضوعی نباید در خبرخوان عمومی مطرح شود ، لطفا با تشکیل گروهی ویژه به گفتگو در خصوص این موضوع بپردازید. مدیران محل در ایجاد و رعایت شدن این نظم نقش مهمی دارند. اگر در مجموع به جمع بندی در خصوص موضوعی نمیرسید ، لطفا نظرسنجی محله ای انجام دهید.

فعالیت سیاسی و مبارزات انتخاباتی

بحث های سیاسی مربوط به محله ها بخش مهمی از داشتن جامعه ای سازنده و بشاش است ، اما این نوع محاورات اغلب به موارد اختلاف افکن تبدیل می شوند. ما اطمینان داریم که کاربران فهیم سامانه محله از قضاوت و استدلال منطقی خود برای داشتن گفتگو های سازنده استفاده خواهند کرد. در عین حال ، این گفتگو ها را می توان در قالب یک گروه انجام داد.

باید ها:

_ مباحث انتخاباتی و رایگیری را به شیوه متمدنانه و محترمانه انجام دهید
_ اگر به دنبال کسب سمت اجرایی محلی هستید، حتما این موضوع را علنا اعلام کنید
_ با استفاده از گزینه رویدادهای محلی، کاربران را در فضای سنتی ملاقات کرده و رودررو گفتگو کنید

نباید ها:

_ بحثهای سیاسی غیر محلی را در خبرخوان عمومی انجام ندهید
_ مناظرات التهابزا، غیرمرتبط و غیرمتمدنانه
_ جمع کردن آرای کاربران برای هدف سیاسی خاصی
_ بیش فعالی در مورد نامزد انتخاباتی یا موضوع مورد نظر؛ محله
تریبون آزاد شخصی یا انتخاباتی نیست!
_ مدیران اجازه ندارند هر نوع مطلب سیاسی را حذف کنند؛ حد اعتدال باید رعایت شود

تعمالات تجاری سازنده داشته باشید

ما از کسب و کارهای محلی پشتیبانی میکنیم و همسایگان را تشویق میکنیم تا اطلاعات مفیدی را در باب کسب و کار و خدمات محلی به اشتراک بگذارند. ما همسایگان را به خرید و فروش و قرض دادن اشیاء و کالا تشویق میکنیم. ما همواره به دنبال ارائه خدماتی به کسب و کارها هستیم تا کیفیت تعاملات درون محله ای را ارتقاء دهند. اما در تعاملات تجاری خود حسن نیت را رعایت کنید

ترویج کسب و کار یا ارائه خدمات

تمامی کاربران میخواهند در مورد کسب و کارها و خدمات ارائه شده توسط همسایگان خود اطلاعات بیشتری داشته باشند، اما نمیخواهند غرق در پیشنهادات بازاریابی ناخواسته شوند. بنابراین، قوانین زیر برای اعضایی که مایل به داشتن فعالیت تجاری در سامانه محله هستند، مربوط می شود:

باید ها:

_ ما شما را تشویق می کنیم که کسب و کار یا خدمات خود را در محله ثبت کنید. فهرست کسب و کارها و خدمات محلی بهترین روش برای دیده شدن توسط همسایگان است. برای ثبت کسب و کار خود باید صفحه ی مخصوص به خود را در ایجاد کنید. این صفحه اجازه می دهد همسایگان به راحتی خدمات شما را پیدا کنند.
_ یک کسب و کار می تواند توسط کسب و کار حقوقی و یا شخص حقیقی همچون معلم خصوصی ثبت شود.
_ شما می توانید کسب و کار خود را در نمایه شخصی و کاربری خود اضافه کنید.
_ در پی ثبت کسب و کار ، شما می توانید از مشتریان و همسایگان تقاضای توصیه کردن خدماتتان را بکنید.
_ کسب و کارها می توانند تبلیغات موقعیت شغلی خود را بکنند.

نباید ها:

_ نوشتن در خصوص کسب و کار خود در خبرخوان عمومی محله یا از طریق پیغام های خصوصی جایز نیست
_ نوشتن در خصوص رویداد های تجاری کسب و کارتان در خبرخوان عمومی جایز نیست.

خرید و فروش و قرض دادن کالا و اشیاء

بخش آگهی ها و نیازمندی ها برای خرید و فروش و قرض دادن اشیاء و کالا هاست. برای تعامل در این بخش قوانین و مقررات زیر را رعایت کنید:

موارد مجاز:

_ داد و ستد اشیاء و کالاهای شخصی
_ آگهی اجاره و فروش ملک شخصی
_ قبول حضانت حیوانات خانگی

موارد غیر مجاز:

_ ارسال موارد مربوط به آگهی نیازمندی در بخش های غیر مرتبط
_ بازاریابی و فروش کالا های شرکت های ثالث در این بخش
_ بازاریابی آژانس های املاک
_ ارائه خدمات و تبلیغ کسب و کار ؛ جهت این موارد به بخش پیشنهادات رجوع کنید
_ فروش اسلحه و مهمات
_ دوست یابی

رفتار مناسب جهت داد و ستد

اعتماد جهت ایجاد یک تجربه مناسب کاربری در سامانه محلی ضروری است. ما می خواهیم همسایگان به راحتی با یکدیگر داد و ستد کنند و معاملات جذابی را با همسایگان خود به اشتراک بگذارند. فراموش نکنید که: تمامی کاربران در این شبکه اجتماعی همسایگان شما هستند؛ با همسایگان خود محترمانه برخورد کنید. جهت ایجاد اعتماد ، لطفا قوانین زیر را رعایت کنید:

_ معاملات را تا آخر دنبال کنید. پس از موافقت جهت تحویل کالا ی معامله شده ، در زمان معین شده حاضر و در دسترس باشید.
_ مورد تبلیغ شده را تحویل دهید. اطمینان حاصل کنید که آگهی شما دقیقا شرایط کالا و قیمت مقطوع فروش را نمایش دهد. خریداران را با افزایش قیمت و یا کالای معیوب در لحظه تحویل غافلگیر نکنید.
_ از حسن نیت همسایگان خود سوء استفاده نکنید. ممکن است همسایه ای کالای خود را به رایگان ارائه دهد ؛ لطفا آن را مجددا به همسایه ای دیگر نفروشید.

در حالی که ما مسئولیت خطر معاملات کاربران را بر عهده نمیگیریم ، اعضاء میتوانند فروشندگان خاطی را گزارش دهند. در صورت دریافت شکایت ، ممکن است کاربر خاطی با اقدامات زیر مواجه شود:
_ هشدار داده شود
_ تقلیل سطح دسترسی و یا کاربری
_ تعلیق موقت یا دائمی حساب کاربری

در نظر داشته باشید که اختلافات و تعاملاتی که خارج از سامانه محله رخ دهند امکان تایید شدن توسط ما را ندارند.

جذب کمک مالی

مطالب با هدف جمع آوری پول باید مربوط به محله کاربر باشند. از سامانه محله برای جمع آوری کمک های مالی برای علل غیر محلی یا برای افراد خارج از سامانه استفاده نکنید.

موارد مجاز:

_ مدرسه محله
_ خیریه محله
_ نجات حیوان خانگی محلی
_ سازمان های هنری محلی
_ رویداد های محلی
_ فاجعه یا سانحه یا کمک اضطراری برای همسایگان
_ فعالیت نوجوانان و جوانان

موارد غیر مجاز:

_ موارد و علل غیر محله ای
_ هزینه های شخصی
_ نیازهای کسب و کار شخصی
_ نامزدهای سیاسی

تضاد منافع

توصیه کردن کسب و کار محلی و خدماتی که دوست دارید یک امر پسندیده است که تمامی کاربران بهره خواهند برد. اما نحوه ارائه ی این توصیه ها مهم است ؛ توصیه ی کاربران باید شفاف بوده و فارغ از هر گونه تضاد منافع بین اعضا باشد. صداقت شما در ارائه توصیه ها و پیشنهادات منجر به کسب اعتبار برای شما و مجموعه محله خواهد شد.

از هویت واقعی خود استفاده کنید

محله سامانه ای اجتماعی برای شما و افرادی که در حوالی شما زندگی می کنند می باشد. لذا صداقت کاربران در استفاده از هویت واقعی خود بخش مهمی از شرایط عضویت در محله است.

نام واقعی

توافقنامه کاربران محله الزام دارد که تمامی اعضا از نام واقعی خود جهت ثبت نام استفاده کنند. منظور از نام واقعی نامی است که شما با آن خود را به همسایگان معرفی می کنید و نام خانوادگی قانونی که در اسناد رسمی ثبت شده است.

موارد غیر مجاز:

_ استفاده از نام کسب و کار یا سازمان خود
_ استفاده از عناوین حرفه ی خود
_ استفاده از میزان تحصیلات خود
_ استفاده از ایموجی و شکلک
_ استفاده از حروف یا یک نسخه اختصاری از نام خود

نمایه و عکس کاربری

یکی از اهداف محله این است که ارتباطات بیشتری بین همسایگان در زندگی واقعی (نه مجازی) به وجود آید. به همین دلیل اضافه کردن عکس کاربری و تکمیل نمایه (پروفایل) کاربران حائز اهمیت است. استفاده از عکس کاربری و اطلاعات بروز در نمایه شخصی ، باعث تقویت این ارتباطات می شود. این کار همچنین به همسایگان کمک میکند تا شما را در هنگام مواجهه در خیابان ، پارک یا جلسات راحت تر بشناسند.
_ ما متوجه هستیم که به دلایل مختلف ، بعضی با قرار دادن عکس کاربری خود راحت نیستند. در این صورت استفاده از یک تصویر جایگزین که مناسب عموم باشد – به دور از تبلیغات و یا توهین – موردی ندارد.
_ ما حق این را داریم که عکسهای ارعاب آمیز ، توهین آمیز یا نامناسب را حذف کنیم.
_ کلیه اطلاعات نمایه کاربری – به غیر از موارد ضروری و نام خیابان محل سکونت - اختیاری هستند.

عضویت به شکل یک زوج

کاربران ترجیح می دهند بدانند که با چه کسی ارتباط دارند ، نه این که حدس بزنند با کدام نیمه یک زوج صحبت می کنند. به زوجین توصیه می کنیم تا حساب های کاربری جداگانه داشته باشند.

فضایی سالم و قانونی بسازیم

تمام محتوا و فعالیت های خود را خانواده محور و قانونی نگه دارید و به کلیه قوانین سامانه محله احترام بگذارید.

کالا و خدمات غیر قانونی

فروش، درخواست و یا ارائه هر کالا یا خدمات غیر قانونی ممنوع است. اگر فکر می کنید موضوعی در محله شما این دستورالعمل را نقض کرده ، حتما با مقامات محلی تماس بگیرید. همچنین خرید ، فروش ، تجارت و یا توزیع داروهای تجویزی ، مواد مخدر و روان گردان ، سلاح گرم یا سرد ، مهمات ، مشروباتی الکلی ، تنباکو و محصولات غیر اخلاقی ، فحشا و قمار ممنوع می باشد.

نقض حریم خصوصی

مطالب خصوصی را بدون کسب اجازه به اشتراک نگذارید.

مثال:
_ محتوای پیام های خصوصی ارسال شده از طریق سامانه محله
_ مدارک قانونی و خصوصی
_ اطلاعات شخصی مانند حساب بانکی ، گذرواژه ، آدرس ایمیل ، اطلاعات کارت بانکی و غیره
_ سابقه قانونی یا پزشکی

موارد استثنا:

_ هنگام توصیه کسب و کارها و خدمات ، اطلاعات تماسشان را به اشتراک بگذارید. با این حال ، اگر صاحب این اطلاعات تقاضای پاک شدن اطلاعاتش را بکند ، ما این کار را انجام خواهیم داد.
_ اشتراک گذاری عکس افراد وقتی در مکان عمومی هستند ، مجاز است. با این حال ، اگر صاحب این عکس تقاضای حذف آن را بکند ، ممکن است آن را حذف کنیم.

تهدید امنیت دیگران

تهدید ایمنی کاربران ممنوع است. اگر اعتقاد دارید که ایمنی شما یا کاربر دیگری در معرض خطر است، لطفا با پلیس یا مقامات مربوطه تماس بگیرید.

ناسزا گویی

فحاشی و ناسزاگویی در سامانه محله مجاز نبوده و عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت.

تقلب ، کلاهبرداری و هرزنامه

محتوای مخرب ، فیشینگ یا محتوایی که به نظر ما هرزنامه است ، مجاز نیست.

ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﻣﺤﻠﻪ ﺗﺮﯾﺒﻮن آزاد ﯾﺎ ﺷﺨﺼﯽ ﻧﯿﺴﺖ

ﻣﺤﻠﻪ ﭘﻞ ارﺗﺒﺎﻃﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ اﺟﺎزه ﻣﯽ دﻫﺪ ﻫﻤﺴﺎﯾﮕﺎن ﺑﺮاي ﺑﺴﯿﺞ ﺷﺪن و اﻧﺠﺎم اﻣﻮر ﺧﻮد ﺗﻌﺎﻣﻞ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ .در اﯾﻦ ﻣﯿﺎن ﺗﻌﺼﺒﺎت، ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺳﯿﺎﺳﯽ و اﺑﺮاز ﻣﺼﺮاﻧﻪ دﯾﺪﮔﺎهﻫﺎي ﺷﺨﺼﯽ دﯾﮕﺮان را ﻧﺎراﺣﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد و اﺳﺎس وﺟﻮد اﯾﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ زﯾﺮ ﺳﻮال ﻣﯽﺑﺮد .اﻓﺮادي را ﮐﻪ ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎﻟﻨﺪ، ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺗﯽ اﻧﺠﺎم ﻣﯽدﻫﻨﺪ و در ﻣﻮرد ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺑﺤﺚ ﺑﺮاﻧﮕﯿﺰ و ﻏﯿﺮ ﻣﺤﻠﻪاﯾﯽ ﺑﺤﺚ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ را ﺑﻪ ﻣﺎ ﮔﺰارش دﻫﯿﺪ.

ﺑﮕﻮ ﻣﮕﻮ ﻧﮑﻨﯿﺪ

ﺣﺘﻤﺎ در ﺑﺎب ﻣﺴﺎﺋﻠﯽ ﮐﻪ ﺑﺮاﯾﺘﺎن اﻫﻤﯿﺖ دارﻧﺪ اﻇﻬﺎر ﻧﻈﺮ ﮐﻨﯿﺪ، اﻣﺎ ﻟﻄﻔﺎ اﯾﻦ ﮐﺎر را ﺑﺪون داد و ﺑﯿﺪاد اﻧﺠﺎم دﻫﯿﺪ.

ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎل ﻧﺒﺎﺷﯿﺪ: ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ ﻣﻄﻠﺐ ﺑﻪ اﺷﺘﺮاك ﻧﮕﺬارﯾﺪ

و اﺿﺎﻓﻪ ﮐﺮدن ﺗﻌﺪاد زﯾﺎدي – ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ را ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎر و ﺑﺎ اﺻﺮار ارﺳﺎل ﮐﺮدن ﺑﻪ ﻧﺤﻮي ﮐﻪ ﺳﺎﯾﺮ ﮐﺎرﺑﺮان را آزار دﻫﺪ – ارﺳﺎل ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ ﻣﻄﻠﺐ روﯾﺪادﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﻘﻮﯾﻢ ﻣﺤﻠﻪ، ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎﻟﯽ ﻣﺤﺴﻮب ﺷﻮد. اﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ آزاردﻫﻨﺪهاﯾﯽ ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎل اﺳﺖ، ﯾﺎ آن ﮐﺎرﺑﺮ را در ﺣﺎﻟﺖ "ﺻﺎﻣﺖ" ﻗﺮار دﻫﯿﺪ، ﯾﺎ ﺑﻪ ﻣﺪﯾﺮان ﻣﺤﻠﻪ ﯾﺎ ﻣﺎ ﮔﺰارش دﻫﯿﺪ