ﺗﻮاﻓﻘﻨﺎﻣﻪ ﮐﺎرﺑﺮان ﻣﺤﻠﻪ

ﺑﻪ ﺷﺒﮑﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﺤﻠﻪ ﺧﻮش آﻣﺪﯾﺪ

این توافقنامه حقوق ، مسئولیت ها و انتظارات فی ما بین را در استفاده از کلیه خدمات شبکه اجتماعی محله (اشاره به تارنما ، برنامه های تلفن همراه هوشمند و سایر سرویس ها)، به عنوان عضو و کاربر ثبت و تایید شده توصیف می کند. با عضویت در شبکه اجتماعی محله شما موافقت خود را با شرایط عضویت در این شبکه اجتماعی اعلام می دارید ، بنابر این توصیه میکنیم که این موافقتنامه را که وجاهت رسمی و قانونی دارد ، حتما مطالعه نمایید. در ضمن ، اگر شما تنها بازدید کننده تارنمای مایید اما عضو ثبت و تایید شده نیستید ، با مرور یا ارتباط با بخش هایی از تارنما که به بازدید کنندگان ارائه می دهیم ، موافقت ضمنی خود را با شرایط این موافقتنامه اعلام می نمایید.

محله ، شبکه اجتماعی خصوصی برای همسایه ها می باشد ؛ ما امیدواریم که تمام کاربران ما از این سامانه ارتباطی به عنوان ابزاری جهت ایجاد محله هایی ایمن تر و با پیوند های اجتماعی قوی تر استفاده کنند. از این به بعد ، واژه "محله" به تمام خدمات ما من جمله تارنما و برنامک های iOS و Android ما اشاره میکند.

اگر شما ساکن ایران هستید ، مجموعه خدمات محله توسط شرکت خلاقیت حرکت ایرانیان با شماره ثبتی 5077539 به شناسه ملی 14006665200 ارائه می شود.

ماده 1_ مشمولیت کاربر

_ به دلیل خصوصی بودن شبکه اجتماعی محله و لزوم رعایت حریم خصوصی هر محل و همسایگان آن ، هر کابر عادی در هر آدرس محل سکونت ، تنها محدود به یک حساب کاربری عادی می باشد و امکان اشتراک گذاری حساب کاربری خود و گذرواژه آن با شخص ثالث را ندارد ؛ حتی استفاده از حساب کابری کاربران توسط عضو دیگری از خانواده که با کاربر زندگی می کند جایز نیست. در عین حال ، حساب های کاربری تخصصی یا ویژه (مانند حساب های کاربری ارگان های محلی مانند شهرداری و پلیس 110 یا کسب و کارها) اجازه دارند بیش از یک نماینده از کسب و کار و یا سازمان خود را مجاز به استفاده از رمز عبور و حساب کاربری خود نمایند

_ هنگام ثبت نام ، کاربر باید از نام حقیقی خود و نه یک نام مستعار استفاده کند ، مگر در مواردی که در قضاوت ما این استثنا تأیید شده باشد. در صورت مشاهده این روند ، این مجموعه حق خود می داند که طبق ضوابط و آیین نامه ها فرد خاطی را محروم از فعالیت های داخلی خود نماید.

_ استفاده از مجموعه خدمات محله برای سنین زیر 13 سال مجاز نمی باشد.

_ مجرمین ثبت شده مجاز به ثبت حساب کاربری نمی باشند.

_ مجموعه محله حق خودداری از ثبت نام هر فرد یا خانواری را بر حسب تشخیص خود (طبق ضوابط و آیین نامه های داخلی) دارد.

_ مجموعه محله حق تعلیق ، حذف یا غیر فعال کردن حساب کاربری یا محدود کردن امتیازات حساب های کاربری را دارد و افراد توان شکایت و پیگیری قانونی در این زمینه را از خود سلب می نمایند.

ما نهایت تلاش خود را برای اجرای این الزامات انجام می دهیم ، اما به طور حتم فرآیند های ما کامل نیستند. اگر معتقدید که عضوی از محله شما ، الزامات ماده 1 تحت عنوان مشمولیت کاربر را برآورده نمیکند ، نگرانی های خود را حتما به ما گزارش دهید.

ماده 2 _ تایید آدرس محل سکونت

به دلیل خصوصی بودن تعاملات و ارتباطات در شبکه اجتماعی محله و لزوم رعایت حریم خصوصی هر محل و همسایگان آن ، تمامی آدرس های ثبت شده باید تایید شوند. ارائه اطلاعات آدرس ثبت نامی نادرست و یا استفاده از آدرس شخص ثالث نقض این توافقنامه است و می تواند علاوه بر اعمال ضوابط و آیین نامه های داخلی ، در صورت لزوم ، فرد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

ماده 3 _ انواع حساب کاربری

ﻣﺤﻠﻪ ﺣﺴﺎبﻫﺎی ﮐﺎرﺑﺮي ﻋﺎدی  را برای افراد عادی ارائه می دهد و حساب های کاربری تخصصی یا ویژه با قابلیت های محدود را به سازمان های دولتی و خصوصی (مانند شهرداری ها ، ادارات پلیس و آتش نشانی ، کسب و کارها و موسسات غیر انتفاعی ، رسانه های خبری و سایر سازمان ها) ارائه می دهد. حساب های کاربری تخصصی یا ویژه با شرایط و قوانین مربوطه خود موافق هستند و به علت رعایت حریم خصوصی ، دسترسی محدودی به تعاملات در شبکه اجتماعی محله دارند. حساب های کاربری تخصصی یا ویژه عموما دسترسی به مکالمات محلات و پیام های خصوصی که شامل آنها نمی شوند ، ندارند.

ماده 4 _ داﯾﺮه ارﺗﺒﺎﻃﺎﺗﯽ

در شبکه اجتماعی محله ، کاربران ، به طور پیش فرض ، از ارتباطات میان همسایگان محل ، دیگر کاربران ساکن در حوالی منطقه سکونتشان و سازمان های دولتی یا خصوصی که به محله کاربر خدمات ارائه می دهند ، مطلع خواهند شد. کاربران میتوانند تنظیمات دریافت پیام از کاربران ، سازمان ها ، کسب و کارها ، و یا موارد دیگر و همچنین محدوده پیش فرض اطلاع رسانی را با استفاده از تنظیمات داخل برنامک های محله انتخاب کنند.

ماده 5 _ حریم خصوصی

ما هرگز اطلاعات شما را به اشخاص ثالث نخواهیم فروخت ، اجاره نداده و به اشتراک نخواهیم گذاشت ؛ مگر این که اشخاص ثالث از طرف ما جنبه ای خاص از خدمات ما را به شما ارائه دهند. به همین ترتیب ، شما نیز هرگز نمیتوانید به ارائه ، فروش و یا اجاره اطلاعات همسایگان خود به اشخاص ثالث مبادرت ورزید. ارائه محتوای شخصی سازی شده و تبلیغاتی توسط ما بخشی ضروری و غیر قابل مذاکره از خدمات ما محسوب می شود. سیاست حفظ حریم خصوصی ما توضیح می دهد که ما چگونه از اعضا و بازدید کنندگانمان اطلاعات گردآوری می کنیم. با پیوستن به محله ، شما اذعان می کنید که سیاست حفظ حریم خصوصی ما را به دقت مطالعه کرد ه اید.

ماده 6 _ محتوا

تمام حقوق مالکیت در خصوص متن ، عکس ، ویدئو ، پاسخ ها و سایر محتوایی که به محله ارسال می شود ، متعلق به تولید کننده آن محتواست. کاربران به ما اجازه استفاده ، کپی و انتشار مطالب خود را بر اساس تنظیمات خود و انتخاب هایی که در هنگام ارسال محتوا می کنند ، می دهند ؛ مگر این که به طور مستقیم و موردی در سیاست حفظ حریم خصوصی ما توضیح داده شده باشد. اگر شما اطلاعات مخاطب دیگری را با ما به اشتراک بگذارید ، (مثلا جهت دعوت از این فرد برای عضویت در محله) ، شما به ما این اجازه را می دهید که با آن شخص و از طرف شما تماس بگیریم.

ماده 7 _ ﺣﻘﻮق ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﮐﺎرﺑﺮان :ﻫﻤﺴﺎﯾﮕﺎن ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺎﺷﯿﺪ

در محله ، ما معتقدیم که رفتار مناسب در همسایگی پایه و اساس یک جامعه سالم است. شرایط و قوانین کاربری ما انتظارات را در راستای استفاده صحیح از سامانه محله تبیین می کند. تاکید می نماییم ، که هرگز ، محتویاتی را که حق انتشار آن ها را ندارید ، یا محتویاتی را که مضمون افتراآمیز و غیر قانونی دارند ، در این شبکه اجتماعی به اشتراک نگذارید.

_ ما محتویاتی را که توسط اعضا منتشر می شوند ، بازرسی نمی کنیم ؛ اما در صورت نیاز و بر حسب تشخیص ، حق این را داریم که محتوای ارسالی را حذف و یا حساب کاربری را تعلیق ، حذف یا غیرفعال کنیم و یا دسترسی کاربر را محدود نماییم.

_ در صورت نقض سایر بند های این توافقنامه یا دیگر سیاست های ما که در تارنمای ما به صراحت آمده اند ، یا زیر پا گذاشتن حقوق مالکیت معنوی شرکت ما ، بر حسب تشخیص ، با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

رفتاری که منجر به ایجاد ضرر برای سایر اعضای محله بشود را تحمل نخواهیم کرد و حق خود را در برخورد مناسب طبق بند های این توافقنامه محفوظ می دانیم.

ماده 8 _ به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذاریم

ما معتقدیم که ارائه بستری که همسایگان بتوانند به صورت خصوصی با هم ارتباط برقرار کنند ، به آن ها کمک خواهد کرد تا جامعه ای قوی تر را بسازند. به همین دلیل ما دسترسی دیگران به محتویات محله ی شما را محدود می کنیم. جهت یادآوری و اطمینان از رعایت شدن قوانین مربوط به حریم خصوصی هر محله ، شما نمی توانید:

_ بدون داشتن مجوز ، اطلاعات خصوصی یکدیگر همچون نام ، عکس ، آدرس ، شماره تلفن ، ایمیل و غیره را به اشتراک بگذارید

_ بدون داشتن مجوز ، محتوای همدیگر را در جایی دیگر (داخل و خارج از فضای سامانه محله) نشر دهید

_ بدون داشتن مجوز ، پیام های خصوصی همدیگر را در جایی دیگر (داخل و خارج از فضای سامانه محله) نشر دهید

_ هرگز اجازه ندارید اطلاعات و محتویات داخل سامانه محله را به صورت دستی یا با استفاده از اتوماسیون گردآوری و بازنشر کنید

ماده 9 _ تعاملات با سایر کاربران

_ در معاملات فی ما بین اعضا در محله (همچون خرید و فروش از طریق نیازمندی ها) ، اعضا به خودی خود و نه مجموعه محله ، مسئول تصمیمات و اقدامات انجام شده می باشند

_ ما کارفرما ، آژانس و یا نماینده هیچ یک از کاربران عادی یا ویژه مان نیستیم

_ اگر شما و یکی دیگر از اعضای کاربر محله ، اقدام به تعامل ، همکاری یا تجارتی نمایید ، خود شما مسئول پیروی و پیگیری موازین قانونی این تعامل هستید (مانند قوانین مالیاتی یا اشتغال یا غیره)

_ محله میانجی حل اختلاف قانونی بین اعضا نیست و نخواهد بود

_ در اعمال نظر یا ارائه پیشنهاد در خصوص یک معامله ، یا یک کسب و کار ، و یا یک همسایه (مثلا توصیه یک همسایه به عنوان معلم خصوصی ریاضیات) ، موازین صادقانه و منصفانه و حسن همجواری ، همزیستی و همسایگی را رعایت فرمایید و موکدا ، اطلاعات شخصی و خصوصی یکدیگر (مثلا آدرس، شماره تلفن همراه یا عکس) را بدون کسب اجازه ، در داخل و خارج از فضای سامانه محله ، به اشتراک نگذارید

ماده 10 _ مدیران و ادمین های محله

بعضی از اعضا ، که ادمین یا مدیر محله اتلاق می شوند ، دارای دسترسی های مضاعفی هستند تا از تعاملات بهینه در محله شما پشتیبانی کنند ؛ آنها کارمندان و یا نمایندگان ما نیستند. محله مصاحبه ، بررسی پیشینه و یا نظارتی بر عملکرد هیچ یک از اعضای خود من جمله مدیران یا ادمین های محله ندارد.

ماده 11 _ بازخورد

لطفا بازخورد ، پیشنهادات و یا ایده های خود را در خصوص فعالیت ها و خدمات سامانه محله با ما در میان بگذارید ، هر چند که ممکن است قبلا این موارد مطرح شده باشد. در عین حال شما موافقت می کنید که ما می توانیم از هر گونه بازخورد داوطلبانه شما بدون هیچ محدودیتی و یا تعهد مالی استفاده نماییم.

ماده 12 _ کپی رایت

اگر اعتقاد دارید که محتوایی در محله حقوق معنوی و یا حق کپی رایت شما را نقض کرده است ، حتما با ما تماس بگیرید.

ماده 13 _ کنترل والدین

کنترل سطح دسترسی کودکان و فرزندان زیر سن قانونی جهت استفاده از این شبکه اجتماعی (13 سال) حق والدین است و محله نهایت همکاری را در این راستا با آن ها دارد. در صورت نیاز ، حتما با ما تماس بگیرید.

ماده 14 _ حکمیت قانون

تمامی کاربران و اعضای شبکه اجتماعی محله تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده و مطابق با عرف رایج جامعه تعامل خواهند نمود.

ماده 15 _ محل و صلاحیت حل اختلاف بین کاربران و سامانه محله

کاربران موافقت می نمایند که در صورت بروز اختلاف با محله ، به طور مستقیم با عوامل این مجموعه تماس حاصل کرده و سعی در حل اختلافات به صورت غیر رسمی و مصالحه آمیز نمایند. در صورت بروز هرگونه اختلاف غیر قابل مصالحه بین کاربران و شبکه اجتماعی محله از روش های غیر رسمی ، طرفین تابع شرایط و قوانین حاکم بر کشور و در دادگاهی بی طرف به حل اختلاف خواهند پرداخت.

ماده 16 _ ضمانت

نرم افزار های محله بدون ضمانت اجرایی ارائه می گردند. ما قول نمی دهیم که تمامی جنبه ها و ابزارک های نرم افزار یا سرویس ما به درستی یا به طور مداوم کار کنند. ما ممکن است ویژگی هایی را به محصولاتمان اضافه یا کم و یا حتی قطع کنیم. اگر چنان چه نا رضایتی به وجود آید ، تنها راه حل عدم استفاده از محله تحت همان شرایط و با ویژگی آسیب دیده آن می باشد.

ماده 17 _ جبران خسارت

اگر شخص ثالثی با رجوع به مجموعه عوامل محله (شرکت ، کارمندان ، مدیران ، نمایندگان و یا اعضای آن) ادعای خسارت کند و اثبات شود که آسیب توسط کاربر یا کاربرانی از این شبکه اجتماعی رخ داده باشد ، کاربر یا کاربران خاطی موافقت میکنند که تمامی خسارت ها و هزینه های ناشی از اعمال خود ، من جمله ، هزینه ی استخدام وکلا را ، بر عهده گیرند.

ماده 18 _ اختلاف بین اعضا: لغو دعوی علیه محله

در دنیای واقعی و مجازی ، هر دو نفر گاهی اختلاف نظر دارند. اگر اختلاف نظر با یکی از اعضای محله دارید ، امیدواریم بتوانید آن را به صورت دوستانه حل نمایید. با این حال ، اگر چنین روندی حاصل نشود ، محله مسئول اعمال نظر و میانجی بین اعضا نیست. هر کاربری مسئول رفتار و اعمال خود است، چه با استفاده از سرویس های محله و چه بدون آن. لذا ، در صورت بروز هر گونه اختلاف فی ما بین کاربران و تا جایی که قوانین وقت کشور اجازه دهند ، محله هیچ مسئولیت و یا خسارتی را در این مواقع تقبل نخواهد کرد.

ماده 19 _ کلیات

این توافقنامه:

_ تعهد تجاری ، نمایندگی ، همکاری و یا استخدامی ایجاد نمی کند

_ تا حد امکان و با استناد به قانون حاکم وقت قابل اجرا بوده و نسخه فارسی آن در کشور ایران الزام آور است

_ تمامی قسمت های این توافقنامه تا حداکثر ممکن اجرا خواهند شد

_ ناتوانی محله در اجرایی یکی از بندهای این توافقنامه به معنای عدم اعمال کل توافقنامه تلقی نخواهد شد

_ محله هیچ مسئولیتی خارج از توان قانونی و اختیاراتی خود را قبول نمی کند